EEG to badanie polegające na zapisie czynności bioelektrycznej mózgu, wykonywane za pomocą elektroencefalografu. Podczas badania zmiany potencjału elektrycznego rejestrowane są przez elektrody umieszczane na powierzchni skóry głowy. Komputer analizuje dane i przekazuje je w postaci zapisu graficznego. Badanie jest bezbolesne i nieszkodliwe (nieinwazyjne).

Badanie EEG jest niezbędne w diagnostyce  padaczki oraz wielu innych chorób układu nerwowego, tj. w bólach głowy, zaburzeniach cyklu snu i czuwania, stanach pourazowych mózgu. Ponadto badanie pozwala na monitorowanie przebiegu leczenia tych schorzeń.

Badanie EEG jest konieczne u osób wykonujących zawody wymagające dużej odporności psychicznej (np. piloci samolotów) lub uprawiających dyscypliny sportowe obciążające układ nerwowy (np. spadochroniarstwo, nurkowanie, walki wschodnie czy boks).

Badanie EEG trwa zazwyczaj około 30 min., a przygotowanie do niego zajmuje około 15 min. Pacjent powinien być wyspany i zrelaksowany. Skierowanie od lekarza nie jest wymagane, ale wskazane jest podanie powodu z jakiego pacjent decyduje się na wykonanie badania.

Wynik badania należy skonsultować z lekarzem specjalistą.

Uwaga! Badania wykonywane w Pracowni EEG przy ul. Waryńskiego 9, w wtorek, środę oraz czwartek

Zapraszamy!

ul. Waryńskiego 9    22 625 15 90,  22 621 23 49