Neurochirurg dziecięcy

Dr n. med. Emilia Sołtan udziela konsultacji w zakresie neurochirurgii dzieci i dorosłych w placówce przy ul. Młynarskiej 8/12.

Neurochirurg dziecięcy zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. W obrębie jego specjalizacji znajduje się leczenie schorzeń związanych z mózgowiem, rdzeniem kręgowym, nerwami obwodowymi oraz układem naczyniowym związanym z tymi strukturami. W przeciwieństwie do neurologa, który prowadzi zwykle leczenie wyłącznie zachowawcze, neurochirurg w razie konieczności przeprowadza również zabiegi wymagające interwencji chirurgicznej.

Kiedy zgłosić się z dzieckiem do neurochirurga?

Bezwzględnie powinni trafić młodzi pacjenci z:
zaburzeniami widzenia, urazami czaszkowo-mózgowymi, dyskopatiami szyjnymi, piersiowymi i lędźwiowymi, naczyniakami, guzami kręgosłupa i mózgu, zespołami cieśniowymi, przewlekłymi bólami kręgosłupa.

Warto się także wybrać z niemowlęciem,
u którego doszło do zbyt wczesnego zrośnięcia się szwów czaszkowych.

Szukajmy pomocy, jeśli u dziecka zauważone zostaną
niepokojące oznaki, taki jak np. częste omdlenia, zawroty głowy, bóle w tej części ciała, czy mrowienie albo drętwienie kończyn.

Dr n.med. Emila Sołtan wykonuje również badania usg w trakcie konsultacji:
Usg przezciemiączkowe – wskazaniem do badania jest min. wcześniactwo, wykryte prena-talnie anomalie lub jako badanie przesiewowe lub kontrolne w przypadku podejrzenia pato-logii ośrodkowego układu nerwowego.
Usg szwów – wskazaniem do badania jest przedwczesne zarastanie szwów czaszkowych (podejrzenie kraniosynostozy). Badanie różnicuje „prawdziwe” kraniostenozy od ułożenio-wych zmian kształtu głowy czy nieprawidłowego kształtu głowy budzącego niepokój pediatry lub opiekuna.

W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz dokonania zapisu prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 22 632 77 05, 22 632 38 21.

Zapraszamy!