Nowość w ofercie! Medyczna akupunktura

( Suche Igłowanie / Dry Needling )

To nowatorski zabieg polegający na terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł akupunkturowych. Punkty spustowe to niewielkie obszary w mięśniach, często wyczuwalne dotykiem jako zgrubienia, guzki czy struny, które charakteryzują się uciskową bolesnością. Główną przyczyną ich powstawania są przeciążenia układu ruchu, urazy, stres, problemy metaboliczne, długotrwała praca statyczna. Punkty te to jedne z najczęstszych przyczyn ostrego, a także przewlekłego bólu. Nierzadko stają się przyczyną takich dolegliwości jak bóle głowy, pleców oraz bolesność w obrębie barku czy stawu kolanowego. Zabieg polega na zlokalizowaniu punktu spustowego, wbiciu igły w dany punkt i wywołaniu lokalnej reakcji skurczowej mięśnia. Celem igłoterapii jest natychmiastowe leczenie bólu i dysfunkcji w obrębie narządu ruchu.
Pomimo tego, że podczas terapii używa się igieł do akupunktury, zabieg ten nie ma nic wspólnego z klasyczną formą akupunktury, gdzie działa się w celu poprawy przepływu energii w kanałach energetycznych.

Czy jest to bolesny zabieg?

Odczucie bólu jest kwestią indywidualną. Typową reakcją pozabiegową jest bolesność odczuwana w miejscu terapii, utrzymująca się od 1 do 2 dni. Ból przypomina pojawiające się po wysiłku „zakwasy”.

Przeciwwskazania

-infekcja

-nowotwory

-zmiany skórne i otwarte rany

-ciężka miażdżyca

-tętniak

-zaburzania czucia

-zaawansowana osteoporoza

-ciąża

-zaburzenia krzepnięcia krwi. Pacjenci przyjmujący leki p/zakrzepowe tylko za zgodą lekarza

-obrzęki

-igłofobia

Zapraszamy do naszej przychodni