Postaw na profilaktykę raka jąder i prostaty!

Rak prostaty jest najczęściej wykrywanym nowotworem wśród mężczyzn w Polsce i Europie.

Liczba diagnozowanych chorych z rakiem prostaty rośnie w większości rozwiniętych krajów świata, głównie w wyniku upowszechnienia się oznaczania stężenia markera nowotworowego PSA w surowicy u osób bez klinicznych objawów raka prostaty (tzw. skrining), dzięki większej świadomości zdrowotnej oraz wydłużaniu się długości życia mężczyzn. W Polsce zachorowania na raka gruczołu krokowego podwoiły się w ciągu ostatnich 10 lat.

Rak prostaty w zdecydowanej większości przypadków (>75%) zostaje rozpoznany we wczesnym stadium rozwoju. Najczęstszym objawem raka prostaty są trudności w oddawaniu moczu oraz częstomocz. Każdy mężczyzna z takimi objawami powinien być zbadany przez urologa.
Zapraszamy na diagnostykę w promocyjnych cenach 15.03. – 29.04.2024:
• Pakiet PSA (PSA całkowite + fPSA frakcja wolna) – 89 zł

Nowotwory jąder są to guzy złośliwe, które występują najczęściej u młodych mężczyzn między 16. a 27. rokiem życia.

Czynnikami wpływającymi na powstawanie choroby może być niezstąpienie jądra lub nawracające infekcje. W przypadku tej dolegliwości ważne jest samobadanie, które w wielu przypadkach pozwala na szybką diagnozę i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Każde powiększenie moszny u młodego mężczyzny powinno podlegać kontroli lekarskiej.

U pacjentów z nowotworem jądra charakterystyczny jest wyczuwalny w jądrze niebolesny guz, który jest twardy. Dodatkowo pojawia się obrzęk oraz płyn w obrębie moszny, który daje uczucie ciężaru i rozpierania w okolicy jądra. Rak jądra cechuje się dość dobrym rokowaniem. Liczy się jednak czas wykrycia choroby i szybkie rozpoczęcie terapii.

Zapraszamy na diagnostykę w promocyjnych cenach 15.03. – 29.04.2024:
• USG jąder – 10 % rabatu
• Markery nowotworowe (beta-HCG, AFP,LDH) – 110 zł

Wykupienie powyższych usług upoważnia dodatkowo do 10 % zniżki na poradę specjalisty urologa do końca maja 2024.

Zapraszamy do naszych placówek!