lek. Michał Niemczyk

lek. Michał Niemczyk

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz w trakcie ostatniego roku specjalizacji w dziedzinie urologii w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Poza działalnością kliniczną zajmuje się także edukacją studentów WUM na stanowisku wykładowcy i asystenta.

Systematycznie podnosi swoją wiedzę medyczną, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach oraz stażach w kraju i za granicą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego, jak również ukończył kursy ultrasonografii ze szczególnym uwzględnieniem układu moczowo-płciowego.
Główne zainteresowania kliniczne w dziedzinie urologii to leczenie operacyjne raka pęcherza moczowego oraz nerek metodami endoskopowymi, laparoskopowymi oraz klasycznymi, leczenie zachowawcze oraz zabiegowe kamicy układu moczowego, diagnostyka i leczenie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.
Ponadto zajmuje się leczeniem ostrych i przewlekłych chorób układu moczowo- płciowego takich jak: zapalenie pęcherza i inne zakażenia układu moczowego, kamica układu moczowego w tym kolka nerkowa czy problemy z mikcją (problemy z częstym oddawaniem moczu w tym w nocy).

Na potrzeby diagnostyczne wykonuje badania USG jąder oraz badanie transrektalne gruczołu krokowego (TRUS).

Masz pytania?

Chętnie Ci pomożemy! Kliknij tutaj i wypełnij nasz formularz, a my odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.