LEK. MICHAŁ NIEMCZYK

LEK. MICHAŁ NIEMCZYK

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjalista w dziedzinie urologii FEBU.

Doświadczenie zawodowe zdobywał i kontynuuje w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Poza działalnością kliniczną zajmuje się także edukacją studentów WUM na stanowisku wykładowcy i asystenta.

Systematycznie podnosi swoją wiedzę medyczną, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach oraz stażach w kraju i za granicą.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz  posiada tytuł Fellow of the European Board of Urology (FEBU).

Główne zainteresowania kliniczne w dziedzinie urologii to leczenie operacyjne raka pęcherza moczowego oraz nerek metodami endoskopowymi, laparoskopowymi oraz klasycznymi, leczenie zachowawcze oraz zabiegowe kamicy układu moczowego, diagnostyka i leczenie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Ponadto zajmuje się leczeniem ostrych i przewlekłych chorób układu moczowo- płciowego takich jak: zapalenie pęcherza i inne zakażenia układu moczowego, kamica układu moczowego w tym kolka nerkowa czy problemy z mikcją (problemy z częstym oddawaniem moczu, w tym w nocy).
Ukończył kursy ultrasonografii ze szczególnym uwzględnieniem układu moczowo-płciowego.  Na potrzeby diagnostyczne wykonuje badania USG jąder oraz badanie transrektalne gruczołu krokowego (TRUS).

 

Masz pytania?

Chętnie Ci pomożemy! Kliknij tutaj i wypełnij nasz formularz, a my odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.