Mammografia

Strona główna » Mammografia

Mammografia

Liczba uczestników: 1 |
Czas trwania: 20

Opis

Mammografia cyfrowa z tomosyntezą

W 1981 r. jako pierwsza w Polsce prywatna przychodnia wprowadziliśmy profilaktyczne badania mammograficzne. W tym czasie zdobyliśmy duże doświadczenie w ocenie zmian wykrywanych w sutkach. W profilaktyce nowotworowej niezbędne jest samodzielne badanie piersi, badanie lekarskie i mammografia lub USG. Badanie mammograficzne pozwala wykryć wczesne zmiany patologiczne i nowotworowe w piersiach.

Zachęcamy kobiety po 35. roku życia do profilaktycznych badań mammograficznych. Badanie wykonywane jest bez zapisów, wyłącznie na podstawie skierowania od lekarza (oryginału).

Kobiety powinny zgłosić się do lekarza specjalisty w przypadku bólu piersi, również gdy zauważą guzek, owrzodzenie, wciągnięcie brodawki sutkowej, wyciek z brodawki, asymetrię brodawek lub powiększone węzły chłonne.

Lekarz prowadzący zleca badanie pacjentkom w związku z prowadzoną terapią hormonalną, dla kontroli skuteczności chemioterapii, radioterapii lub leczenia operacyjnego.

Do badań używamy najnowszej generacji aparatu cyfrowego, Mammomat Inspiration, wyposażonego w opcję tomosyntezy. Technologia ta polega na wykonaniu warstwowych zdjęć sutka, umożliwiających przestrzenne zobrazowanie zmian. Wielką zaletą tego aparatu jest niska dawka promieniowania automatycznie dostosowana do gęstości piersi.

Uwaga!
Wyniki należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem zlecającym badanie. Przeciwwskazaniem do wykonania mammografii jest ciąża.

Zapraszamy!
ul. Waryńskiego 9, telefon:
22 625 15 90
22 621 23 49

Kategoria: badania
Czas trwania: 20
Liczba uczestników: 1